6 stóp pod ziemią

 

6 stóp pod ziemią...
Zenon - Król zła narodził się już po raz piąty

Jest źle !


Ziemię opanowało zło... Ostatnie bastiony ludzkości opierają się przemożnej sile zła. Planetę opanował Zenon, zwany Królem Zła. Towarzyszy mu jego wierny sługa - Demon Mutacji. Razem czynią zło – sieją agresję, zbierają stres i strach, wypalają w ludziach pokłady empatii i rzucają w płomienie nałogu. Ludzkość stoi u progu zagłady. Najsłabsze nawet światło poznania staje się nadzieją na pokonanie zaborców. Nauka mozolnie, cal po calu, stopa po stopie wgryza się w tajemnicę zwycięstwa nad złem. Rękami swoich uczniów w twardej ziemi kopie grób dla Zenona – Króla Zła i jego sługi Demona Mutacji. Przyłączysz się?


  Wszystko o Zenonie i walce ze złem

Co robić ?!


Zadaniem kopacza jest zdobycie wiedzy z 6 obszarów (neurobiologicznego podłoża: (1) agresji, (2) empatii, (3) stresu, (4) lęku, (5) podatności na uzależnienia oraz (6) różnic międzypłciowych), stanowiących klucz do poznania tajemnej siły Zenona – Króla Zła i jego sługi Demona Mutacji.

Odpowiednia siła wiedzy zdobytej z ażdego z obszarów pozwala na wydobycie 1 stopy ziemi z grobu przeznaczonego dla Zaborców. Każda stopa głębokości grobu to 12 cali ziemi. W każdym z 6 etapów kopania grobu uczestnicząc w odprawie, a także kopiąc grób teoretycznie i praktycznie (a czasem i metafizycznie) można pogłębić go odpowiednio o 1, 5 i 10 cali.

Aby w danym etapie kopania grobu pogłębić go o stopę wystarczy wydobyć 12 cali ziemi. Pozostałe cale gruntu zamieniane są na łopaty w przeliczniku 3 cale ziemi na 1 łopatę. Taki sam przelicznik dotyczy ziemi wydobytej przez kopacza, który nie był w stanie wykopać 12 cali podczas danego etapu kopania grobu. 5 łopat wartych jest 1 stopę ziemi (zamiana dotyczy w pierwszej kolejności tych etapów kopania grobu, w których kopacz zdołał wydobyć najwięcej ziemi).

Powodzenie misji pokonania Zenona – Króla Zła i jego wiernego sługi Demona Mutacji uzależnione jest od liczby stóp ziemi wydobytej przez kopacza z grobu. Grób o głębokości 3 stóp pozwala na minimalne, choć dostateczne zakopanie zła. 4 stopy grobu gwarantują zapanowanie dobra na ziemi, 5 stóp - wielkiego dobra (zwanego bardzo dobrem), a 6 stóp ziemi nad ścierwem Zenona – Króla Zła i Demona Mutacji pozwoli cieszyć się kopaczowi wieczną sławą Grabarza Zła.

Narzędzia

Aby kopać skutecznie, musisz posiadać odpowiednią technikę oraz odpowiednie narzędzia.

 Skład narzędzi
Głębokość grobu

Sprawdź jak głęboki jest w tej chwili grób dla Zenona - Króla Zła i jego przydupasa Demona Mutacji

 Grób
Hall of Fame

Sprawdź kto do tej pory zapisał się na kartach historii. I postaraj się, aby również o Tobie uczyły się dzieci w szkole.

 Galeria chwały
 

Kapanie teoretyczne

Równouśmiercenie

Zenon - Król zła nie dyskryminuje nikogo ze względu na płeć, a jego tolerancja nie ma sobie równych, ani w świecie ludzi, ani w świecie Demonów. Zenon zabija wszystkich... na śmierć.


Rozpoczęcie prac ziemnych nastąpi 21 stycznia o godzinie 21:00, a zakończenie 22 stycznia o 22:00.


  chwyć wirtualną łopatę
Mina typu Dopa

Zenon - Król Zła zakłada w przeróżnych miejscach pułapki na ludzi. Jedne są mniej groźne, ale inne są niezwykle niebezpieczne. Jedną z takich pułapek jest Mina typu Dopa. Gdy ktoś na nią nastanie, wybucha. Wybuch w pierwszym momencie wydaje się niegroźny. Ba, nawet jest czymś niezwykle przyjemnym, bowiem jest to wybuch euforii. Potem okazuje się jednak, że to tylko miłe złego początki, bo ofiara Miny typu Dopa staje się niewolnikiem Zenona - Króla Zła po wsze czasy.


Rozpoczęcie prac ziemnych nastąpi 14 stycznia o godzinie 21:00, a zakończenie o 21:30.


  chwyć wirtualną łopatę
Pod wzgórzem

Pod wzgórzem Thalamus Peak w masywie Diencephalonrock mieszka Celt Rowan Harris (CRH). W swojej pieczarze CRH wyrabia mus hypothala - baśniowego stwora zakopanego żywcem pod wzgórzem. Każdego ranka CRH wychodzi ze swojej chaty i oddaje mocz na skalistą ścianę Thalamus Peak. Mocz spływa i poniżej wzgórza, w dolinie Hypophysis Valley, zasila Stress River, która słynie ze swoich śmiercionośnych wirów. W nich to właśnie zginał tragicznie Ryszard Rwie Ser.


Rozpoczęcie prac ziemnych nastąpi 17 grudnia o godzinie 21:00, a zakończenie o 21:30.


  chwyć wirtualną łopatę
Kupa strachu

Kiedy na horyzoncie pojawia się Zenon - Król Zła, ludzie robią w gacie. Teoria głosi, że to dlatego, że Demon Mutacji - przydupas Zenona - majstruje coś przy ludzkich zwieraczach. Ale czy to prawda?


Rozpoczęcie prac ziemnych nastąpi 26 listopada o godzinie 21:00, a zakończenie o 21:30.


  chwyć wirtualną łopatę
Empatia kontratakuje

Nadzieja garstki obrońców dobra na ziemi nie gaśnie. Zgromadzeni wokół ognia miłości, planują wielkie powstanie przeciwko złu. Planują dokopać się do podziemnych zbiorników oksytocyny, by trysnęła z ziemi i wypełniła koryta wyschniętych rzek dobroci - arterii obmywających empatią ludzi wszystkich ziemskich metropolii, miast do 50 tysięcy mieszkańców i wsi.


Rozpoczęcie prac ziemnych nastąpi 12 listopada o godzinie 21:00, a zakończenie o 21:30.


  chwyć wirtualną łopatę
Atak łowczy atakuje

Zenon - Król Zła ma zdolność bezprzewodowego stymulowania elektrycznego rozmaitych struktur mózgowia w celu wywoływania określonych form zachowań agresywnych. Agresja powstająca w wyniku działań Zenona przynosi wiele szkód. Ostatnie przypisywane oddziaływaniu Zenona przypadki to atak krwiożerczych saren na grzybiarzy w helskich lasach czy też rytualne spalenie przez pięcioletnią Irenkę butelki z mlekiem dziecku podróżującego z babcią autobusem nr 666. Jest źle. Trzeba poznać mechanizm działania Zenona i odkryć oraz zrozumieć, które struktury należy lepiej chronić przed magicznymi rękami Zenona.


Rozpoczęcie prac ziemnych nastąpi 22 października o godzinie 21:00, a zakończenie o 21:30.


  chwyć wirtualną łopatę

Kapanie praktyczne

Adam i Ewa

Dawno, dawno temu na Ziemi panowało szczęście, a ludzie żywili się jabłkami..


Zakończenie prac nastąpi w dniu 30 stycznia.


  chwyć realną łopatę
Poradnik dla obrońców

Zenon - król zła czuje, że jest w odrocie. Posunął się więc do ostateczności, próbując kokainą i heroiną skusić obrońców ludzkości do przejścia na jego stronę. Złamał tym samym wszelkie konwencje wojenne oraz ustawę o przedziwdziałaniu narkomanii. To straszne, ale cóż począć. Konieczne jest opracowanie poradnika dla obrońców o tym, kto może, a kto nie powinien uczestniczyć w walkach, by nie zostać narażony na uzależnienie od Zenona i jego psychotropów.


Zakończenie prac nastąpi w dniu 22 stycznia.


  chwyć realną łopatę
Stress River

Stress River u swego ujścia do Oceanu Spokoju jest absolutnym przeciwieństwem siebie płynącej szaleńczym nurtem u źródeł w Masywie Diencephalonrock. Śmiercionośne wiry górnego biegu Stress River zabiły już niejednego śmiałka, który próbował przebyć ją wpław bez odpowiedniego ekwipunku. Jednym z nich był Ryszard Rwie Ser, którego historia została przedstawiona w filmie Disney'a pt. "Gdzie jest Homeostaza?" z 1977 r.


Zakończenie prac nastąpi w dniu 8 stycznia.


  chwyć realną łopatę
Lachy na strachy

Lachy to dzielny naród, dzielny i mądry, mądry i zaradny. Zaradni Lachowie opracowali lek. Lek na lęk...
Czy lek jest w stanie przeciwdziałać sile Zenona?


Zakończenie prac nastąpi w dniu 12 grudnia.


  chwyć realną łopatę
Lustereczko, powiedz przecie...

Zenon nigdy nie słyszał o neuronach lustrzanych, ale słyszał za to o lustrze. A nawet się kiedyś w jednym przyglądał. I nie zapomni tego do końca swoich dni. Lustro to tylko z pozoru wyglądało normalnie, bo kiedy się w nim przejrzał, zobaczył Zenona - króla dobra. To był ten jeden jedyny raz, kiedy Zenon sam najadł się strachu. I zwymiotował.


Zakończenie prac nastąpi w dniu 27 listopada.


  chwyć realną łopatę
Mapa zła

Zenon - Król Zła i jego wierny sługa - Demon mutacji mają ogromną przewagę nad ludzkością, bowiem dysponują wynikami wieloletnich badań nad mózgiem Homo sapiens sapiens. Analizy te pozwalają Zenonowi na ingerencje w sieci neuronalne ludzkich mózgów i wywoływanie niepohamowanych ataków agresji. Wyniki te opracowywane były przez jedną z najbardziej renomowanych klinik neurologicznych we wszechświecie, mieszczącej się w Mgławicy Jad. To właśnie jej wysłannicy regularnie odwiedzają naszą planetę i porywają ludzi, by prowadzić na nich badania.


Zakończenie prac nastąpi w dniu 6 listopada.


  chwyć realną łopatę

Kapanie metafizyczne

Trzej Królowie

Styczeń zwiastuje wydarzenie, które może odmienić losy planety opanowanej przez Zenona - Króla zła. Oto widząc ów znak na niebie, z dalekich zakątków świata, w kierunku ostatniego bastionu wolnych ludzi, wyruszyli Trzej Królowie ze swoimi podarkami dla obrońców ludzkości, którzy ze wszystkich sił walczą o to, by nie dać się owładnąć niszczycielskiej sile Zenona.


Szacowany czas przybycia monarchów to 6 stycznia.


  chwyć metafizyczną łopatę
Strach ma wielkie jądra

Nieprawdą jest, że nieustraszeni twardziele "mają jaja". Wielkie jądra mają raczej Ci, którzy lękają się najmocniej. Wielkie jądra migdałowate...


Kopanie dedykowane jest przede wszystkim tym Grabarzom, którzy wydobyli za mało ziemii podczas kopania teoretycznego i praktycznego. Bez względu na wynik kopania metafizycznego, łączna ilość ziemii wydobytej w kopaniu teoretycznym, praktycznym i metafizycznym nie może przekroczyć 15 cali.


Rozpoczęcie prac ziemnych nastąpi 19 grudnia o godzinie 21:00, a zakończenie 20 grudnia o 11:00.


  chwyć metafizyczną łopatę
Agrest

Agrest to owoc agresji. Jego nazwa powstała z połączenia łacińskich słów agressio oraz est (dosł. agresja jest). Zapiski Księgi Szatana z III w., odnalezionej w Hiszpani na zboczach góry, na której wznosi się Sanktuarium Agres, wskazują, że osoby nadmiernie spożywające agrest stają się opętane złem i agresją proaktywną.


Kopanie (5 cali) dedykowane jest przede wszystkim tym Grabarzom, którzy wykopali łącznie mniej niż 12 cali ziemii podczas kopania teoretycznego i praktycznego (w ramach stopy grobu dedykowanej agresji). Udział w metafizycznych pracach ziemnych wiąże się z akceptacją regulaminu, który zakłada, że bez względu na wynik kopania, łączna ilość ziemii wydobytej w kopaniu teoretycznym, praktycznym i metafizycznym nie może przekroczyć 15 cali.


Rozpoczęcie prac ziemnych nastąpi 19 listopada o godzinie 21:00, a zakończenie o 21:30.


  chwyć metafizyczną łopatę