Komu bije dzwon

[…] Śmierć każdego człowieka umniejsza mnie, albowiem jestem zespolony z ludzkością.
Przeto nigdy nie pytaj, komu bije dzwon: bije on tobie.
(John Donne)

 

Komu bije dzwon

6 października


Tamtego wieczoru niebo przykrywały ciemne, deszczowe chmury, które nie pozwalały blaskowi księżyca oświetlić drogi, którą podążała Agnieszka. Z nieba lał się deszcz, który zagłuszał wszystkie dźwięki. Kiedy Agnieszka podążała mokrym chodnikiem marząc o tym, by jak najszybciej znaleźć się w domu, nie mogła ani zobaczyć, ani usłyszeć napastnika, który szedł za nią od przystanku autobusowego, na którym wysiadła wracając z uczelni. Kiedy minęli ostatnie zabudowania wsi, a Agnieszka skręciła w stronę lasu, by polną drogą dotrzeć do domu położonym na wzgórzu za wsią, napastnik zmniejszył odległość. Teraz miał ją niemal na wyciągnięcie ręki. Kiedy usłyszał ujadanie psa dobiegające z wioski zdecydował się na atak. Odgłosy deszczu i psa zagłuszyły głośny krzyk, jaki wydobył się z gardła przerażonej Agnieszki. Napastnik powalił ją na ziemię, odwrócił twarzą do siebie i zadał jej kilkanaście ciosów nożem. Deszcz wciąż padał, kiedy Agnieszka wołając o pomoc umierała samotna na polnej drodze kilkadziesiąt metrów od bezpiecznego domu.

czytaj dalej

Komu bije dzwon


Dlaczego Agnieszka zginęła być może na zawsze pozostanie tajemnicą. Lecz tajemnicę kryje też ten, który zabił – czy urodził się złym człowiekiem, czy stał się nim za życia? Dlaczego ludzie są źli, czy można to przewidzieć i próbować temu zaradzić, czy można wyleczyć zło, tak jak leczy się infekcje gardła czy katar? To jedne z najważniejszych pytań, jakie stoją przed ludźmi w ich dążeniu do uczynienia świata bezpieczniejszym dla wszystkich. Tak jak ktoś musi rozwiązać zagadkę śmierci Agnieszki, tak samo ktoś musi zmierzyć się z pytaniem o naturę przestępczości.

Dlatego nie pytaj, komu bije dzwon: bije on Tobie!

Misja


Z braku dowodów materialnych konwencjonalna kryminalistyka nie jest w stanie być skutecznym narzędziem do wyjaśnienia śmierci Agnieszki. Aby rozwikłać tę zagadkę potrzebna jest wiedza i umięjętności z zakresu biologii zachowań kryminalnych. Tylko wyjaśnienie która z osób mogąca stać za tą okrutną zbrodnią, posiada cechy predysponujące ją do zabójstwa, jest w stanie pomóc w rozwiązaniu tej trudnej sprawy. Jeśli chcesz stać się częścią Zespołu BK, powołanego do wyjaśnienia sprawy, zapoznaj się z zadaniami, jakie przed Tobą stoją.

 plan szkolenia i śledztwa
Aktualne zadania

Wszystkie zadania wykonane - sprawa morderstwa Agnieszki została wyjaśniona - sprawcą morderstwa był Stanisław Ziarenko. Szef Zespołu BK dziękuje serdecznie całej ekipie za wielkie zaangażowanie i niezwykle wysoki poziom merytoryczny wykonywanych zadań. Świetna robota!

Postępy

Aby sprawdzić postęp w szkoleniu oraz aktualny stopień, należy nacisnąć poniższy przycisk.

 postępy
Archiwum

Aby dostać się do archiwum zawierającego materiały i akta należy wpisać hasło i nacisnąć enter.