MROCZNE SZCZĄTKI

 

Mroczne szczątki

Mroczne znalezisko


Kilka lat temu w jednej z pomorskich wsi dokonano makabrycznego odkrycia. Kury grzebiące w ziemi tuż za jedną ze stodół opuszczonego przed laty gospodarstwa odkryły ludzką czaszkę. Potem okazało się, że czaszek jest więcej. I w tym momencie dla wszystkich mieszkańców wsi stało się jasne, dlaczego w tym miejscu od lat dochodziło do dziwnych, nadprzyrodzonych zjawisk. O ile jednak mieszkańcy uznali znalezisko za koniec (jak im się wydawało) ich dociekań na temat natury tego miejsca, o tyle dla specjalnej ekipy dochodzeniowej najznamienitszych bio-kryminologów rozpoczął się trudny czas wyjaśnienia przerażającej zbrodni sprzed lat. Nikt bowiem nie miał pojęcia jaką tajemnicę kryły mroczne szczątki.

Nie jest dobrze...


Mijały miesiące, mijały lata, a sprawa wciąż nie posuwała się naprzód. Członkowie zespołu zamiast zgłębiać tajemnicę mrocznych szczątków, co raz byli wzywani do zajmowania się nowymi sprawami. Zamiast zbierać dowody, analizować zeznania, rysować scenariusze i szukać podejrzanych zbrodni w pomorskiej wsi, musieli wciąż rozwiązywać kolejne zagadki kryminologiczne, głowiąc się nad sprawami, w których konwencjonalna kryminalistyka nie dawała sobie rady. Zespół potrzebował pomocy z zewnątrz. O ile sprawa mrocznych szczątków wymaga ogromnego doświadczenia, o tyle o rozwiązanie innych spraw, które z powodzeniem można oprzeć na naukowych danych empirycznych, można zaangażować odpowiednio przygotowane osoby z zewnątrz.

...ale może być lepiej


Jeśli chcesz wspomóc ekipę bio-kryminologów w rozwiązaniu tajemnicy mrocznych szczątków, musisz zająć się zbieraniem dowodów w innych sprawach. Pozwoli to na odciążenie ekipy dochodzeniowej, która w pełni będzie mogła zaangażować się w rozwikłanie mrocznej zagadki. W zamian będziesz informowany o kolejnych dowodach i zeznaniach, a tym samym będziesz mógł poznać tajemniczą historię mrocznych szczątków. Każda godzina zaoszczędzonego czasu ekipy, to wielki krok ku rozwiązaniu zagadki. Od Ciebie będzie zależało jak bardzo przysłużysz się sprawie, ale od wszystkich będzie zależało jak bardzo sprawa posunie się naprzód. Jeśli jesteś ciekawy tajemnicy mrocznych szczątków, zmobilizuj siebie i innych. Kto wie, może Tobie uda się ją rozwikłać.

Akta sprawy "Mroczne szczątki"
nr opis plik
1 Zeznanie świadka ujawnienia szczątków
2 Zeznanie świadka zdarzenia na podwórzu
3 Zeznanie pani Ireny
4 Zeznanie sklepowej
X-1 Protokół z konfrontacji świadków (1)
5 Zeznanie Sołtysa
6 Opis zdarzeń przed ujawnieniem szczątków
7 Protokół z oględzin miejsca zbrodni
X-2 Protokół z konfrontacji świadków (2)
8 Zeznanie pana Zdzisława
9 Raport patologa
10 Analiza śladów w cmentarnej kaplicy
11 Przesłuchania podejrzanych
12 Raport z wizji lokalnej
13 Raport ze śledztwa
14 Post-scriptum

Niektóre wątki tajemniczej sprawy mrocznych szczątków wciąż czekają na wyjaśnienie...

Zadania zespołu wspomagającego

Aby sprawdzić plan zadań, należy nacisnąć poniższy przycisk.

 plan zadań

Aby sprawdzić warunki odpowiedniego postępu śledztwa w sprawie mrocznych szczątków, należy nacisnąć poniższy przycisk.

 warunki postępu

wszystkie zadania zespołu wspomagającego zostały wykonane
Postępy

Aby sprawdzić postępy w śledztwach, należy nacisnąć poniższy przycisk.

 postępy
Dane

Aby uzyskać dostęp do danych należy wpisać hasło i nacisnąć enter.