Zamek


Kiedy zgasły ostatnie promienie zachodzącego słońca, wnętrze zamkowej wieży zbudowanej z wapiennych kamieni i cegieł, zaczęły ogarniać ciemności. Ostatni turyści opuścili zamek i w ruinach zapanowała cisza. Białe kamienie powoli gasły, aż zupełnie zlały się z czernią bezksiężycowej i pochmurnej nocy. Około północy, kiedy pierwsza błyskawica rozdarła niebo, ruiny zamku rozjaśniały oślepiającą bielą, huk grzmotu odbił się od zamkowego wzgórza, a z nieba spadł ulewny deszcz. Nawałnica przetoczyła się przez zamkowe wzgórze, zalewając je wodą, gradem i uderzeniami piorunów, które ściągał metalowy maszt targanej wichurą biało-czerwonej flagi na szczycie wieży. Kiedy po godzinie ucichło, a błyskawice stały się coraz bledsze, kustosz postanowił sprawdzić, czy burza nie wyrządziła szkód, wziął latarkę i zaczął wspinać się wijącą się w stronę szczytu wzgórza białą, kamienną ścieżką. Sprawdził jedną z wież, przeszedł szczytem wzgórza obok wapiennych ostańców i podszedł pod drugą z wież. Kiedy miał już pójść w stronę ruin zamkowego pałacu, jego uwagę przykuł brak kłódki na metalowych drzwiach. Pchnął drzwi, wszedł do środka i oświetlił wnętrze latarką, przesuwając snop światła po łuku ściany wieży. Wtedy, po prawej stronie od wejścia zobaczył zawieszone na hakach w murze zmasakrowane ludzkie ciało...

  ciąg dalszy

Śledztwo


Jeszcze tej samej nocy rozpoczęło się śledztwo. Historia, która wydarzyła się w nocy z 2 na 3 lipca 2019 roku okazała się początkiem jednej z najbardziej przerażających i tajemniczych spraw kryminalnych, która do dziś dnia nie znalazła swojego zakończenia. Nasza misja ma na celu prześledzenie losów śledztwa krok po kroku, aby wykazać jego błędy, ale przede wszystkim poznać wyjaśnienie wydarzeń, które rozpoczął mord w zamkowej wieży.

Jako śledczy będziecie pracować indywidualnie i zespołowo nad kolejnymi etapami śledztwa zdobywając doświadczenie, które przełoży się zarówno na Wasz osobisty, jak i zespołowy sukces.

  postępy

Historia śledztwa